Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy
  Rozpočet


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Mrazivé Knihohrátky

Koncem února jsme si připomněli roční „výročí“ výrazného rozšíření prostor naší knihovny, ke kterému došlo díky vstřícnosti našeho zřizovatele, Města Český Brod, a které proběhlo s velkou pomocí českobrodských skautů o loňských jarních prázdninách kolínského regionu.

Letos jsme si týdenní uzavření knihovny zopakovali, tentokrát jeho důvodem byla celková rekonstrukce topného systému, která je součástí plánovaných rozsáhlých úprav budovy č.p. 1 pro obnovení jejího původního historického vzhledu. Opět jsme zvolili termín kolínských jarních prázdnin, kdy neprobíhají žádné akce a také návštěvnost knihovny je relativně nižší, samozřejmě jsme nemohli předpokládat, že právě tento týden si s námi pohraje počasí a udeří dvacetistupňové mrazy… Stavební úpravy i topenářské práce byly náročné, takže se je během uzavření nepodařilo kompletně dokončit a bylo nutné pokračovat ještě další týden za provozu, ale přesto se v pátek 2. března začalo v převážné části prostor knihovny topit. Během víkendu proběhly úklidové práce, aby se v pondělí 5. března dopoledne mohly uskutečnit naplánované literární besedy pro žáky ZŠ a odpoledne mohl být obnoven normální výpůjční provoz pro čtenáře.

Ještě do teplotou omezených prostor jsme v úterý 6. března pozvali všechny děti s rodiči nebo prarodiči na odpolední živé čtení Knihohrátky. Začali jsme pohádkovým příběhem Astrid Lindgrenové o malém dráčkovi s červenýma očima, kterému jeho dětští kamarádi pomohli vrátit se domů. Z knížky Snídal drak bramborák jsme si přečetli veselou veršovanou pohádku o drakovi, který místo princezen raději jedl buchty a bramborák, a pak děti mohly obdivovat vysouvací a vyklápěcí obrázky z Velké knihy draků. Seznámili jsme se také s hluchým drakem, kterému s jeho problémem pomohla unesená princezna, na závěr nechybělo oblíbené obrázkové čtení. Kromě toho děti přiřazovaly pohádkovým postavám předměty, které k nim patří, s princem Bajajou bojovaly s tříhlavým drakem a na „dračích“ obrázcích si procvičovaly svůj postřeh.

 

 

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky https://www.facebook.com/knihovnaceskybrod/

Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz