Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy
  Rozpočet


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Za zvířaty, za zvířátky, do přírody, do pohádky…

…jsme vyrazili v dubnu, kdy jsme pro děti z mateřských škol připravili stejnojmenný cyklus malých pohádkových čtení a hraní.

Nejdřív jsme se podívali na louku, za vydatné pomoci dětí jsme si přečetli obrázkový příběh o sedmi beruškách a dozvěděli jsme se, jak přišly ke svým tečkám. Dozdobit berušku na magnetické tabuli a spočítat správný počet teček zvládly všechny děti bez problémů.

Potom jsme se vydali na dvorek za Katkou a jejími domácími zvířátky, společně jsme si zaštěkali, zamňoukali, zabečeli nebo zakokrhali, trochu složitější bylo vymyslet, jaké zvuky vydává husa a koník. Z dvorku jsme se zadními vrátky dostali do lesa, kde na nás čekal příběh o veverce Fidorce. Protože nám v knihovně „vyrostly“ dva stromy, děti měly za úkol správně umístit veverku a šišky na ten jehličnatý, na listnatý samozřejmě listy, včelku a rozkvetlý květ.

Skončili jsme zase na louce, kde děti hádaly, které kytičky patří k Makové panence nebo Šípkové Růžence, v případě včelích medvídků jsme si trochu pomohli písničkou ze známého Večerníčku. Další kytičky, tentokrát upečené, dostaly děti na ochutnání po závěrečném prohlížení obrázkových knížek.

Od 5. do 26. dubna se s námi do přírody i do pohádky podívalo 314 malých školáčků z MŠ Kollárova, Sokolská, Doubravčice, Chrást, Chrášťany, Klučov, Poříčany, Tismice a Tuchoraz.


 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky https://www.facebook.com/knihovnaceskybrod/

Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz